Milliseid erinevaid traktori rehvimustreid olemas on?

Iga tootja toodab oma valiku ainulaadsetest rehvimustritest või vormidest, kuid enamik neist satuvad rehvi rakendusotstarbel põhinevatesse suurtesse kategooriatesse. Siin on kokkuvõte tavapärastest traktori rehvide mustritüüpidest.

Traktori tagarehvid / traktori vedu

R1 ja R1W põllumajandustraktorite rehvid


Tuntud ka kui "veojõuga", "traktorimustriga" ja "avatud keskosaga" rehvid. Neid rehve leidub põllumajandusmasinatel, nagu traktorid, vastukoppekskavaatorid ja teleskooplaadurid. R1W rehvidel (nimetatakse ka R1+) on veidi sügavam protektor ja laiem kontaktpind, tagades parema suutlikkuse teel ja märgades oludes.

R2 Põllumajandustraktorite (sügav protektor) rehvid


Tuntud ka kui "riis ja suhkruroog", "laba" või "labidas" rehvidena, on R2 mustril väga sügav protektor ja see on mõeldud äärmiselt märgadesse või kleepuva pinnasega oludesse.

R3 tööstustraktorite (Flotation) rehvid


Tuntud ka kui "teemant", "rohumaa" või "murumätas". Neid rehve kasutatakse maapinna rikkumise vähendamiseks pehmetel pindadel, nagu muru ja liiv. Kuna veojõud on neil väga väike, on need rehvid väga mugavad ja vastupidavad teel sõites.

R4 tööstustraktorite (Wide Lug) rehvid


Tuntud ka kui "tööstuslikud" või "ATU" (All Traction Utility, ’kogu veojõu kasutamine’), on neil rehvidel R1 rehvi veonukid, kuid üleulatuva osaga keskel. Need rehvid on mõeldud veojõu tasakaalustamiseks teega ning suutlikkuseks kõvakattega pinnasel.

Traktori esirehvid

F2 ja F2M põllumajandustraktorite esirehvid


Tuntud ka kui "ribi" rehvid, leidub neid kaherattaveoga traktorite esisillal ning mõnedel põllumajandustarvikutel 3-, 4- või 5-ribiliste versioonidena. Need rehvid on haarde parandamiseks ja isepuhastumiseks sageli saadaval külgedel asuvate sälkude või nukkidega.

F3 tööstustraktorite esirehvid


Need rehvid on lamedamad kui tavalised ribirehvid ning need on optimeeritud suutlikkusega teel ja kõvakattega pinnasel liikumiseks. Need võivad mõnikord olla õlanukkide või siksakiliste ribidega ning võivad tihti sarnaneda I-1 Implement rehvidega.

Põllumajandushaagised ja -tarvikud

I-1 Implement


Tuntud ka kui "mitmikribi" rehvid, leidub neid paljudel põllumajandusmasinate tarvikutel ja haagistel. Need on mõeldud universaalrehvideks, mis tagavad hea ujuvuse ja kandevõime väiksematel rõhkudel.

Traction Implement


Need rehvid on sarnased R1 või R4 traktori rehvidega, kuid on mõeldud kasutamiseks põllumajandus- ja tööstusmasinate vedavatel ratastel.

Flotation Implement


Need rehvid on tavaliselt ehitatud pinnase rikkumise vähendamiseks ning suurte koormuste kandmiseks väikestel rõhkudel. Neid leidub erinevatel põllumajandushaagistel ja tarvikutel.

Flotation Transport


Need rehvid on mõeldud stabiilse teel püsivuse tagamiseks ilma ujuvust ja haarduvust põllul ohtu seadmata. Need sobivad sageli suurematele kiirustele kui teised põllumajandushaagiste rehvid.