10 nõuannet sügiseseks rehvihoolduseks

Päevad muutuvad külmemaks ja ööd pikemaks, mis tähendab vaid üht: on aeg hakata rehve hooldama! Sügisilmaga tekib vajadus kohandada oma igapäevaseid hooldustoiminguid, et tagada rehvide tõrgeteta töö ning võimalikult pikk ja täisväärtuslik kasutusiga! Siin on meie 10 nõuannet rehvide sügisese valmispaneku kohta.

1) Maastikuga arvestamine

Oleme BKT-s uhked oma kvaliteetsete rehvide valiku üle, millest igaüks sobib kindlaks otstarbeks. Samuti peate ka teie hoolitsema selle eest, et rehvid sobiksid konkreetse töö jaoks, mis hõlmab ilmast olenemata ka maastikku, millel sõiduk sõidab. See tähendab tõepoolest arvestamist ka sellega, millal muutub ilm sügiseseks. Maastikku mõjutavad sellised tegurid nagu temperatuur ja sademed; näiteks võib asfalttee pärast tormi olla palju paremini sõidetav kui mudane põld!

2) Kui vanad on teie rehvid?

Isegi kumm ei pea vastu igavesti! Nagu enamik muidki asju, kuluvad ka rehvid aja jooksul. On tõenäoline, et umbes kuue aasta pärast on teie rehvid tundlikumad kahjustuste ja täieliku rivist väljalangemise suhtes. Sel sügisel kontrollige kindlasti oma rehvide tootmiskuupäeva, et hinnata, kui kaua need oma katsumustele vastu peavad!

3) Hooajaline ladustamine

Kui rääkida rehvide kasutuseast, siis ebaõige ladustamine võib rehvide pikamaasõiduvõimele väga kahjulikku mõju avaldada. Konkreetselt on oluline, et arvestaksite, kuivõrd sobiv on teie hoiuruum pidevalt muutuva ilmaga ja eelkõige eelseisvatel külmematel ja niiskematel kuudel. Pärast rehvide puhastamist peate alati panema rehvid kuivana õhutihedalt suletud kotti. See on oluline samm, mille paljud jätavad tegemata ja mis võib osutuda hukatuslikuks, kui ilm muutub! Lõpuks peate veenduma, et teie rehve hoitakse püstises asendis jahedas ja kuivas kohas, sest kuivus on ettearvamatul sügisel võlusõna! Mitte mingil juhul ärge laske vihmal sisse sadada!

4) Rehvide rotatsioon

Ladustamise teema käsitlemisel soovitame teil ka rehve regulaarselt roteerida, et tagada rehvide ühtlane kulumine läbi hooaegade. See on eriti tähtis külmemate kuude saabudes, sest äärmusliku ilmaga kuluvad teie rehvid suurema tõenäosusega. Seega hoolitsege vähemalt selle eest, et kulumine jaotuks ühtlaselt!

5) Tagage õige rehvirõhk

Õiget rehvirõhku hoida on oluline aasta ringi, kuid aasta teisel poolel muutub see veelgi tähtsamaks. See on tingitud sellest lihtsast tõsiasjast, et madalamal temperatuuril kipub rehvirõhk langema. Kuid seni, kuni hoiate silma peal ilmaprognoosil ja kontrollite regulaarselt rehvirõhku, suudavad rehvid hästi kohaneda!

6) Rehvimustri kontrollimine

Enne rehvide ostmist peaksite alati kaaluma oma rehvide mustrit, sest see võib oluliselt muuta masina jõudlust ja selle sobivust teatud töödeks. Rehvide mustri kontrollimine on kõige tähtsam sügisel ja talvel. Teed on sügiseste ilmaolude korral tõenäoliselt palju reetlikumad ja viimane asi, mida soovite, on riskida ebapiisava rehvimustri tõttu õnnetusse sattuda. Sellest juhendist saate lisateavet erinevat tüüpi rehvimustrite kohta.

7) Rehvimustri kulumise kontrollimine

Rehvimustri kontrollimisel peaksite mustri üle vaatama terve veerepinna ulatuses. Mündikatse on suurepärane viis hinnata, kas vajate uusi rehve või mitte – ja see on veelgi tähtsam aasta muutlikul teisel poolel!

8) Vähendage kiirust ja pidurdamist

Rehvide kulumise vältimiseks – ja loomulikult üldise ohutuse tagamiseks – peaksite püüdma vähendada kiirust ja pidurdamist nii palju kui võimalik, eelkõige kui sõidate konarlikul, märjal või jäisel maastikul.

9) Vahetage vanad rehvid välja

See võib tunduda ilmselge, kuid paljud unustavad oma rehvid välja vahetada isegi siis, kui nende parim eluiga on paraku juba ammu möödas. See on ütlematagi selge kõigil aastaaegadel, kuid nagu öeldud, tähendab sügiseste ilmastikuolude ettearvamatus seda, et rehvide korrektne toimimine on alati ülioluline mitte ainult selleks, et töö tehtud saaks, vaid ka teie ohutuse tagamiseks liikluses.

10) Järgige hooldussoovitusi

Lõpuks on ülimalt tähtis järgida soovitatud hooldusjuhiseid, mis teile anti rehvide ostmisel. Korrapärane hooldus – sõiduki kasutusjuhendis toodud juhiste järgimine – lahendab hooldusprobleemid ilmast olenemata juba enne, kui need üldse ilmnevad!