Väiksem pinnase tihendamine ja kandevõime suurendamine. Need on tsüklilisteks põllutöödeks (CFO) sobivuse eelised nii IF- kui ka VF-rehvide puhul

Kuni 55% suuremast kandevõimest suurema kandepinnani: CFO annab tänapäeva põllumajandustootjatele võimaluse teha tööd kasumlikumalt ja kaitsta samal ajal pinnast.

Seregno (Itaalia), 7. veebruar 2023 – On hästi teada, et pinnase tihendamise vähendamine on saagikoristusel kasulik nii kvaliteedi kui ka tulemuste seisukohalt. Seetõttu jätkavad masina- ja rehvitootjad selles valdkonnas arendustöid, mille eesmärk on üha jätkusuutlikum põllumajandus nii keskkonna- kui ka majanduslike aspektide poolest.

Praegu on VF-rehvid (väga hea painduvusega) ja IF-rehvid (suurema painduvusega) parim lahendus kõigile pinnase tihendamise probleemidele, kuna neil on suurem kandepind ja need vajavad madalamat rehvirõhku. Nimetatud omadused võimaldavad põllutöömasinatel raskemate koormatega toime tulla.

Ent kas on olemas tehnoloogiaid, mis lasevad meil veelgi kaugemale minna?

Vastus on „jah“.

Tsüklilisteks põllutöödeks sobivus (CFO) on erimärgistus, mis on toodud veoratta IF- või VF-rehvidel pärast velje nimiläbimõõtu. See tähistab rehve, mis on spetsiaalselt välja töötatud tsüklilistel põllutöödel kasutatavate masinate jaoks. Tegemist on suure kandepinnaga tugevate rehvidega, mida kasutatakse koormate tsüklilisel liigutamisel, sh massi tippväärtuste juures.

Selle näiteks on kombainid saagikoristuse ajal või teravilja transportivad haagised. Nende sõidukite puhul on viimastel aastatel võrreldes muude seadmetega täheldatud massi märkimisväärset suurenemist.

CFO muudab asja

Tavaliselt suudab IF-radiaalrehv võrreldes standardse radiaalrehviga taluda rohkem kui 20% suuremat koormust. Kui rehvil on ka CFO-märgistus, mis tähistab sobivust tsüklilisteks põllutöödeks, talub see isegi enam kui 55% suuremat koormust ilma rehvirõhku suurendamata.

Lisaks sobivad seda tüüpi märgistusega rehvid eriti hästi märgade või mudaste põllutingimuste jaoks saagikoristuse ajal. Tänu suuremale kandepinnale ja täiendavale pinnalpüsivusele (st IF- ja VF-tehnoloogiale) koos sobiva tsüklilise planeerimisega on põllumajandustootjatel rohkem saagikoristusvõimalusi. Need CFO-rehvide ainulaadsed omadused suurendavad põllutööde tõhusust ja tootlikkust ning parandavad rehvide jõudlust ja vastupidavust.

BKT on teadlik CFO suurtest eelistest ja on otsustanud kasutada seda märgistust mitme toote puhul. Nende seast paistab silma BKT üks kõige edukamaid tooteid AGRIMAX FORCE, mis on saadaval 21-s CFO-märgistusega IF-suuruses. See rehv on spetsiaalselt välja töötatud kombainidele või suure võimsusega traktoritele saagikoristuseks, transpordi- ja mullatöödeks. Veel kaks toodet, mis sobivad suurt veojõudu ja kandevõimet nõudvateks saagikoristustöödeks põllul, on AGRIMAX TERIS ja AGRIMAX RT 600, mis on saadaval kuues CFO-märgistusega IF-suuruses.

Viimasena kannab CFO-märgistust BKT toode AGRIMAX V-FLECTO, mis on saadaval kahes VF-suuruses. See tipptasemel rehv on mõeldud suure võimsusega järgmise põlvkonna traktorite jõudluse optimeerimiseks.

Nii nagu CFO sobib tsüklilistele toimingutele, on BKT hinnangul igaks kasutusotstarbeks vaja õiget toodet. Seetõttu on BKT pühendunud tootevaliku laiendamisele ja täiustamisele, seda ka kasutajate ja kogukonnaga pideva suhtlemise kaudu, et leida lahendusi, mis vastaksid kõigi mitmekülgsetele vajadustele.

Pildigalerii