Kas vajalik on kerge mullaharimine, mulla säilitamine? BKT uusima põlvkonna rehvid on kõik, mida vajate!

Kliimamuutustega seotud probleemid on suurendanud teadlikkust säästva põllumajanduse tavadest. Põllumajandusmasinatööstus toetab põllumajandusettevõtteid täiustatud seadmete abil. Selle tulemusena kasvab nõudlus kõrgtehnoloogiliste rehvide järele, näiteks nende järele, mida pakub BKT – põllumeeste liitlane mullakaitsevaldkonnas.

Seregno (Itaalia), 26. aprill 2023 – Arvestades kasvavat ülemaailmset toidunõudlust, on põllumajandusel tänapäeval kahtlemata võtmeroll planeedi toitmisel.   Teisalt võib see avaldada olulist mõju keskkonnale, näiteks kasvuhoonegaaside heitmete, veejälje või pinnase tihenemise tõttu. Suurima tootlikkuse saavutamine, säilitades samal ajal põllumajanduskeskkonda, on oluline eesmärk tänapäeva põllumajandusettevõtetele, kes peavad tagama maaelu arengu tulevaste põlvkondade jaoks. Innovatsioon, tehnoloogia, teadusuuringud, digitaliseerimine ja robootika on võimsad hoovad selle eesmärgi saavutamiseks.

Selle taustal on tähelepanu keskmesse tõusnud üks kõige vanematest põllumajandusvõtetest. Tavapärast mullaharimist, st põllumaa töötlemist, sealhulgas intensiivset kündmist ja äkkega harimist, peetakse tõepoolest suureks ohuks mulla struktuurile ja funktsioonile, mis põhjustab mulla toitainete ja orgaanilise aine kaotsimineku. Mulla bioloogilise mitmekesisuse säilitamiseks ja mulla struktuuri muutmise minimeerimiseks muutuvad üha populaarsemaks sellised säästvad mullaharimisviisid nagu kerge ehk minimaalne mullaharimine. Sellised tavad võivad hõlmata põllukultuuride katmist mulla kaitsmiseks, mitmekesist külvikorda, mis soodustab mulla mikroorganismide arengut, ja, nagu nimigi ütleb, vähendatud mullaharimist või mullaharimise vältimist, piirates mullaharimist kerge harimisega sügavusel 20–25 cm.

Rohkem kui kunagi varem on oluline teha koostööd usaldusväärsete partnerite ja spetsialistidega, kes jagavad sama eesmärki: tasakaalustada kulu ja tootlikkust ning juurutada jätkusuutlikke põhimõtteid. Tänu pidevale pühendumisele tipptasemel rehvilahenduste uurimis- ja arendustegevusele on BKT välja töötanud ulatusliku seeria kvaliteetseid tooteid, mis vastavad tänapäeva põllumajandusettevõtete erivajadustele.

Täielikus kooskõlas kerge põlluharimise ja mulla säilitamise suundumusega võib BKT pakkuda uusima põlvkonna traktorite jaoks mitut rehvimudelit, mis võimaldavad põllumajandusettevõtetel vedada raskemaid koormaid, vältides mulla liigset tihendamist.

Esiteks, on olemas BKT tipptasemel toode AGRIMAX FORCE, mis sobib nii saagikoristus- kui ka transporditöödeks, võimaldades tõhusat ja tootlikku mullaharimist isegi kõval pinnasel. Tänu IF-tehnoloogiale võib AGRIMAX FORCE kanda raskeid koormaid madalama rõhu all kui tavaline rehv, mis vähendab pinnase tihenemist. See on suurepärane rehv suure võimsusega traktoritele ja kombainidele, mis tagab mugava sõidukogemuse, suurepärase veojõu, väga head isepuhastumisomadused ning väikese kütusekulu. Valikus on ka IF 750/75 R 46 versioon, mille läbimõõt on hämmastav 2,30 meetrit. AGRIMAX FORCE tooteseeria on BKT täiustatud rehvitehnika tulemus, mis vastab pidevalt muutuva põllumajandusturu vajadustele.

Põldude suurem tootlikkus ja pinnase säilimine on tänu pinnase väiksemale tihendamisele tagatud ka rehviga AGRIMAX FORTIS, millel on tugevdatud nailonkarkass. Lisaks väga heale veojõule ja juhitavusele võimaldab see raskete koormate vedamist isegi sellisel suurel kiirusel kui 65 km/h.

Samasse tooteperesse kuulub ka rehv AGRIMAX RT 855, mis paistab silma nii suurepärase sõidumugavuse ja veojõu kui ka tipptasemel isepuhastumisomaduste poolest, mis võimaldavad kiiret üleminekut põllutöödelt maanteekasutusele. Samuti tagab see rehv erakordse ujuvuse pinnasel ja on ideaalne põllukultuuride tootlikkuse säilitamiseks.

Mulla tihendamise vältimiseks on loodud IF-rehv RIB 713. Võrreldes standardse rehviga võimaldab IF-tehnoloogia suuremat kokkupuutepinda pinnasega koos väiksema rehvitäiterõhuga, jaotades samal ajal kaalu ühtlaselt. Terasvööga väliskumm tagab suurepärase läbilöögikindluse ning kaitse maapinnal esinevate kändude põhjustatud kahjustuste eest. Tänu oma D-klassifikatsioonile võib see rehv saavutada maanteel tippkiiruse 65 km/h (40 mph).

BKT laias tootevalikus on ka teisi rehve, mis vastavad kasvavale teadlikkusele mulla vähesest tihendamisest nüüdisaegses põllumajanduses, nimelt AGRIMAX RT 765, RT 857 ja AGRIMAX RT 657. Need erakordselt vastupidavad rehvid annavad väga hea kaitse läbitorgete, sisselõigete ja kõrretüügastest tingitud kahjustuste vastu – need on vältimatud riskid, kui maad haritakse, et see järgmiseks viljakasvatusperioodiks ette valmistada.

Kõik need lahendused rõhutavad taas India rahvusvahelise ettevõtte pühendumist põllumajandusettevõtete vajaduste kiirele ja tõhusale rahuldamisele.

Pildigalerii