BKT rehvid peavad vastu ka kõrretüügastele

Kombineeritud põllukultuurid, liiga lühikeseks lõikamine ja halb pinnase hooldus võivad põhjustada torkeid ja rebendeid. Selle põllumeestele tuttava probleemi lahendamiseks soovitab BKT spetsiaalsest segust rehve, mis on mõeldud saagikoristuseks ja kündmiseks.

Seregno (Itaalia), 26. juuli 2022 – Kas kõnniksite fakiiri kombel paljajalu naeltel? See pilt aitab ette kujutada, kuidas rehv võib pärast saagikoristust kõvade kõrte ehk koristusjäätmetega kaetud põllu ületamisel saada torkeid ja rebendeid, mis võib olla suur probleem.

Põhjuseid on palju, kuid on ainult üks lahendus: kasutada rehvi vastupidavamaks muutmiseks spetsiaalseid segusid ja konstruktsioonilahendusi, sest vahetult pärast saagikoristust ja kündmist on kõige suurem torkeoht.

Selliste külviste nagu maisi, sojaoa, puuvilla ja rapsi tootjad on aretanud geneetiliselt muundatud põllukultuurid, mis on stabiilsed ja väga tuulekindlad, taluvad suuri temperatuurikõikumisi ning peavad vastu haigustele ja parasiitidele.

Kuid elujõulised põllukultuurid tähendavad ka samavõrd tugevaid ja äärmiselt paindumatuid kõrsi, mille lõikamiseks peavad juhid paigaldama masinatele erivarustuse ja eelkõige väga vastupidavad suure töövõimega rehvid.

Kõrretüükad kahjustavad rehvi külgi ja turvist, aga peamiselt mustris olevaid sooni. Kõrretüügastest üle sõitmisel tekkiv hõõrdumine põhjustab suurte kummitükkide lahtitulemist, mida ei saa alati parandada.

Selle probleemi vähendamiseks või vältimiseks saab näiteks saagikoristuse ajal kõrsi kõrgemalt lõigata, mis võimaldab rehvil kõrretüügast ületada nii, et see ei tungiks läbi, või kasutada kõrvalejuhtimisseadmeid, näiteks kõrresuunajaid, mis aitavad jäägid enne nende ületamist kõrvale lükata.

BKT on rehvide kahjustuste minimeerimiseks proovinud ja kasutusele võtnud erinevaid lahendusi.

Kõige tõhusamad neist on seotud spetsiifiliste, väga vastupidavate segude ja rehvi konstruktsiooniliste muudatustega.

Suurepärane lahendus on kasutada aramiidvöösid – see kiud on viis korda vastupidavam kui teras ja suure tõmbetugevusega. Need vööd võimaldavad toote suuremat ühtsust maapinnal ja samal ajal tagavad parema torkekindluse.

BKT on juba mõned aastad tegelenud diagonaal- ja radiaalrehvide väljatöötamisega, pakkudes uuenduslikke aramiidvöödega versioone,, mis on suurema torkekindlusega, ja eriversioone, mille segu tagab erakordse lõikekindluse.

BKT kasutab kõrretüügaste, torgete ja lõigete vastu rehvi AGRIMAX TERIS  erakordseid omadusi – see radiaalrehv on valmistatud teistsugusest segust kui need, mis on mõeldud traktoritele. See on tugevam ja vastupidavam ning on mõeldud saagikoristusmasinatele,, eriti kombainidele.

Spetsiaalne küljekaitse ja tugevdatud õlg suurendavad vastupidavust ning seega ka toote kasutusiga. Rehvi AGRIMAX TERIS peamised omadused on veojõud, stabiilsus ja suur kandevõime, mis tagavad suurepärase töövõime.

Saadaval on palju suurusi ja mõned neist on IF-tehnoloogiaga.

Kui on kündmise aeg ja masinatel on tavaliselt Flotationi rehvid, soovitab BKT ka sel puhul kindlaid tooteid: diagonaalrehve FLOTATION 558 ja FLOTATION 648, milles on juba kasutatud aramiidvööga HD-segu, ning need sobivad eriti hästi kõva kõrretüüka korral.

Diagonaalrehv FLOTATION 558 sobib kombainidele ja heinapressidele ning kasutamiseks nii teel kui ka maastikul.

FLOTATION 648 sobib eriti hästi nii põllutranspordiks kui ka laotustöödeks.

Mõlemad on suure veojõuga. Turvise eriline konstruktsioon võimaldab transportida väga raskeid koormaid väikese rehvirõhuga, mis tagab seega pinnase väiksema tihendamise ja kaitseb samal ajal põllukultuure kahjustuste eest. Ümar profiil, mis iseloomustab neid rehve ja on diagonaalrehvidele tüüpiline, on põllul kasutamiseks eriti suurepärane omadus.

BKT pakub põllumajandusseadmetele ja -haagistele erineva tehnoloogiaga radiaalrehve, et tagada vastupidavus kõrretüügaste suhtes. Nende seast leiame eelkõige järgmised tooted:

rehvil AW 711, mis on ette nähtud mullaharimistöödeks, on spetsiaalsest segust turvis, mis tagab pika tööea nii pehmetel kui ka kõvadel pinnastel kasutamise korral; rehvi RIB 713 terasvööga konstruktsioon tagab erakordse torkekindluse; SR 713 on terasvööga VF-tehnoloogiaga radiaalrehv, mida iseloomustab suur kontaktpind pinnase väiksemaks tihendamiseks; ja viimaks I-1, mis on valmistatud kõrretüükakindlast segust, et suurendada selle vastupidavust ja üldist töövõimet põllul.

Pildigalerii