BKT rehvid pritsimis- ja vaheltharimismasinatele

Olgu selleks viljapuuaiad, viinamarjaistandused, maisi- või peedipõllud – iga kultuuri puhul on vaja teha spetsiifilisi mullaharimistöid. Hea tulemuse saamiseks on otsustavaks nii põllutöömasinad kui ka rehvid.

Seregno (Itaalia), 30. mai 2022 – BKT rehvivalik pritsimis- ja vaheltharimismasinatele tähendab suurt valikut tooteid mitmeotstarbeliseks kasutamiseks: iga lahenduse saab paigaldada spetsiaalset tüüpi seadmetele, igaüks neist teeb erinevaid töid erinevatel põllutüüpidel ja eelkõige erinevatel eesmärkidel.

Teatavasti on põllukultuuride harimisel tarvis arvestada väga erinevate töölaiuste ja -tingimustega. Proovige vaid ette kujutada luuviljakultuuri ridu (nt kiivikasvatuses), kus põllutehnika töötab taimevõrade all, või teatavat sorti viinapuude kitsaid ridu, mille vahel tehnikaga manööverdamiseks vajaliku ruumi peab võimaldama sobiv rehv. Rehvivalik oleneb ka pinnasest, millel põllukultuure kasvatatakse. Näiteks suhkrupeedi ja samalaadsete taimede puhul on ohutum laiem rehv, kuna see kaitseb kultuuri paremini.

Ja loomulikult on oluline põllutöömasin ise.

Näiteks viljapuuaedades kasutatav eritraktor on väike, kompaktne ja väikese võimsusega. See mõjutab ka rehvivalikut, nt kitsa reavahega põllul on pihustustöödeks vaja kitsaid rehve mõõdus 16–28 tolli. Teisalt tuleb keskmise kuni suure võimsusega pihustustöödeks kohandatud traktorile, mis peavad töötama suurtel, näiteks maisi- või tubakapõldudel, paigaldada kitsad rehvid mõõduga üle 28 tolli. Paljudel juhtudel võetakse tagateljel kasutusele hoopis kaksikrehvilahendus paremaks koormuse jaotamiseks, kusjuures liikuda tuleb endiselt vagude vahel. Muldamistöödel tuleb õige rehvi valikul lähtuda sellest, kus umbrohi kasvab, nt teeäärne, viinamarjaistanduse või ridakultuuride muldamine.

Kõigil neil juhtumitel on nii pritsimis- kui ka muldamistööde rakendused küllalt suuresti erinevad. Seetõttu on parima toote valimisel mõistlik toetuda oma kogemusi ja teadmisi jagavatele ekspertidele ning mitte unustada rehvide seisundi jälgimist ja müügijärgset hooldust.

Eeltoodu tõttu on BKT pritsimis- ja vaheltharimistöödeks valmis pakkuma rehvilahendusi mitmesugustele põllumajandusmasinatele ning neid on saadaval paljudes suurustes.

Rehvivalikust paistavad silma järgmised tooted.

Oma klassi tipprehvi AGRIMAX SPARGO väljatöötamisel on kasutatud VF-tehnoloogiat, mis võimaldab taluda suuri koormusi väiksema rehvirõhu juures, vähendades sellega mulla tihendamisest tekkivat negatiivset mõju. Suurepärane veojõud, sõidumugavus ja stabiilsus on vaid osa selle mitmekesise rehvi omadustest, võimaldades seda kasutada nii põldudel kui ka maanteel transpordisõidul – seda kõike hoolimata piiratud rehvilaiusest.

AGRIMAX SPARGO tähendab tõhusamat, mitmekülgsemat ja jätkusuutlikumat põllumajandust ning see mudel on saadaval seitsmes suuruses: VF 380/85 R 38, VF 380/90 R 46, VF 480/80 R 46, VF 380/90 R 50, VF 380/105 R 50, VF 420/95 R 50 e VF 480/80 R 50.

AGRIMAX RT 955 on ideaalne BKT radiaaltüüpi rehv, mis sobib raskemale põllutehnikale ning vaos kasvatatavate põllukultuuride vaheltharimis- ja pritsimistöödeks. See on maksimaalse väärtusega investeering tänu optimaalsele stabiilsusele, suurepärasele veojõule ja parimale isepuhastumisele ning katkematule kokkupuutele maapinnaga. Rehvi ümardatud õlaprofiil on spetsiaalselt mõeldud pinnase ja õrnade taimekasvude säästmiseks kahjustuste eest. AGRIMAX RT 955 on saadaval 23 eri suuruses.

Sarnased omadused on ka rehvil AGRIMAX RT 945, mis on saadaval kaheksas eri mõõdus ja mis on spetsiaalselt välja töötatud kitsama turvisega, et mitte vähendada saagikust ega vigastada taimi. Tänu rehvi isepuhastumisvõimele sobib see ideaalselt ka teedel liikumiseks.

Ka rehv AGRIMAX RT 855 sobib suurepäraselt ridakultuuride pritsimiseks ning kombineeritud maantee- ja põllutranspordiks, võimaldades seega sagedasi põldudevahelisi liikumisi. Seda tüüpi põlluharimistöödel on selline omadus vajalik. AGRIMAX RT 855 on radiaaltüüpi rehv, mis ühendab suure kandevõime suurepärase ujuvusomadusega. See rehv on saadaval 46 eri mõõdus ja kummisegu versioonis, et vastata parimal võimalikul moel kasutaja vajadustele.


Pildigalerii