Kuidas valida õigeid tööstuslikke rehve materjalikäitlusmasinatele

Materjalide käitlemise sõidukid on erimasinad, mis on mõeldud materjalide ja toodete transpordiks, ladustamiseks, kontrollimiseks ja kaitsmiseks ladudes, tehastes ja muudes tööstuskeskkondades. Need sõidukid mängivad olulist rolli protsesside sujuvamaks muutmisel, tootlikkuse suurendamisel ja materjalide ohutu käitlemise tagamisel. Tavaliste materjalikäitlusvahendite hulka kuuluvad kahveltõstukid, kaubaaluste tõstukid, komplekteerijad ja tõstukid, millel kõigil on spetsiifilised funktsioonid ja võimalused.

Õige rehv

Materjali käitlemissõidukitel on oluline roll paljude ettevõtete tarneahelate sujuvate toimingute tagamisel ja tõhususe säilitamisel ning nagu igas tööstuskeskkonnas, võivad rehvid mõjutada oluliselt üldist tulemuslikkust, ohutust ja tegevuskulusid. Täna uurime, milliseid võtmetegureid tuleb arvestada, kui valite oma materjalikäitlusseadmetele tööstusrehve, ja tõstame esile BKT pakutavad kvaliteetsed valikud.

Materjalide käitlemise rehvide tundmaõppimine

1. Materjalide käitlemise masinate rehvitüüpide mõistmine

Kui te kaalute oma sõidukile õigeid rehve, on hea alustada erinevate materjalikäitlusseadmete jaoks saadaolevate rehvitüüpide vaatamisest. On olemas kolm peamist rehvitüüpi, millest igaühel on unikaalsed omadused ja eelised, mis võimaldavad neid kasutada erinevates rakendustes. Nende tüüpide mõistmine aitab teil teha teadliku otsuse.

  • Täisrehvid: Täisrehvid on valmistatud täismassist. Need rehvid on läbilöögikindlad, mistõttu sobivad need ideaalselt karmidesse keskkondadesse, kus leidub teravaid esemeid, prahti või krobelisi pindu. Nad pakuvad suurepärast stabiilsust ja vastupidavust, tagades pika eluea minimaalse hoolduse juures. 

  • Diagonaalrehvid: Diagonaalrehvid, mida tuntakse ka ristkihiliste rehvide nime all, on konstrueeritud nailon- või polüesterkordide kihtidest, mida nimetatakse kihtideks ja mis on paigutatud diagonaalselt vardast vardasse. Kihid kattuvad üksteisega, luues paksu ja tugeva külgseina, mis tagab suurepärase vastupidavuse löökidele ja läbilöökidele. Diagonaalrehvid on tavaliselt soodsamad kui radiaalrehvid, kuid nende eluiga võib olla lühem ja kütusesäästlikkus väiksem, kuna veeretakistus on suurem. Positiivne külg on see, et need võivad pakkuda suuremat stabiilsust ja mugavust, kui neid kasutatakse ebatasasel pinnal, ning taluvad tavaliselt suuremat koormust kui radiaalrehvid.

  • Radiaalrehvid: Radiaalrehvide valmistamisel kasutatakse terasvööd või kangakihti, mis kulgevad risti rehvi liikumissuunaga, luues paindlikuma külje. Protektor ja külgpind toimivad sõltumatult, võimaldades paremat teekontakti ja ühtlasemat kulumist. Radiaalrehvid pakuvad diagonaalrehvidega võrreldes paremat kütusesäästlikkust, pikemat kasutusiga ja sujuvamat sõitu, eriti kui sõidukid sõidavad suurematel kiirustel. Siiski on need üldiselt kallimad ja võivad olla vähem vastupidavamad külgseinte kahjustuste suhtes.

2. Hinnake oma töökeskkonda

Teie töökeskkonna ainulaadsed omadused mängivad olulist rolli selle määramisel, millist tüüpi rehve peaksite oma materjalikäitlusseadmetele valima. Otsuse tegemisel on oluline võtta arvesse järgmisi tegureid:

  • Pinnatingimused: Hinnake pinnatingimusi, milles teie seadmed töötavad. Täisrehvid sobivad siledal ja tasasel pinnal, samas kui radiaalrehvid sobivad paremini ebatasasele maastikule või välitingimustes kasutamiseks, kuna neil on parem haarduvus ja stabiilsus.

  • Kokkupuude kemikaalidega: Kui teie materjalikäitlusseadmed puutuvad kokku kemikaalide, õli või rasvaga, on väga oluline valida rehvid, mis peavad vastu nendele ainetele. Nii täis- kui ka diagonaalrehvid, samuti mõned radiaalrehvid on valmistatud spetsiaalsetest ühenditest, mis on vastupidavad keemilistele kahjustustele, tagades pikema eluea.

  • Temperature (Temperatuur). Ekstreemsed temperatuurid võivad mõjutada teie rehvide jõudlust. Olenemata sellest, kas teie seadmed töötavad kuumas või külmas keskkonnas, valige sellised rehvitüübid nagu täis-, diagonaal- või radiaalrehvid, mis on spetsiaalselt loodud nende tingimuste talumiseks, ilma et see kahjustaks jõudlust või ohutust.

3. Kandevõime ja rehvi suurus

Tööstusrehvide valikul on olulised tegurid, mida tuleb arvestada kandevõime ja rehvi suurus. Rehvide ülekoormamine võib põhjustada enneaegset kulumist ja võimalikke ohutusriske. Kontrollige alati tootja soovitusi kandevõime kohta ja veenduge, et teie valitud rehvid suudavad kanda teie seadmete ja käideldavate materjalide kaalu.

4. Valige kvaliteetsed rehvid mainekatelt tootjatelt

Investeerimine kvaliteetsetesse tööstusrehvidesse mainekatelt tootjatelt on mõistlik otsus, sest need pakuvad suuremat jõudlust, ohutust ja vastupidavust. BKT testib meie rehve rangelt, et tagada optimaalne jõudlus erinevates tingimustes ning, mis on oluline, suurendada tööstustööliste ohutust ja mugavust.

Siinkohal jagame mõningaid meie kõige populaarsemaid rehve materjalikäitlusrakenduste jaoks:

  • LIFTMAX LM 81 LIFTMAX LM 81 on läbimõeldult välja töötatud ja kohandatud spetsiaalselt raskeveokite ja terminalitraktorite jaoks. Sellel on julge ja vastupidav turvisekujundus koos ainulaadse antistaatilise protektoriseguga. See tagab muljetavaldava kulumiskindluse ja pika eluea, hajutades samal ajal ka sõiduki staatilist laengut. LIFTMAX LM 81 eristub kivikindla täisterasest korpuse ja tugevdatud külgseinte poolest, mis ühendavad jõud, et tagada tipptasemel stabiilsus ja juhitavus tõstmisel, samuti erakordne veojõud. Samal ajal on radiaalne korpus konstrueeritud nii, et see silub pinna ebatasasusi, mille tulemuseks on suurem sõidumugavus ja suurem kindlus operaatorile. LIFTMAX LM 81 on hea aeg!

  • MAGLIFT (VELJE KAITSEVAHENDI): Spetsiaalselt tööstus- ja logistikarajatistes töötavate raskete kahveltõstukite jaoks projekteeritud ja kohandatud MAGLIFT julge ja tugev turvaprofiil tagab erakordse veojõu edasi- ja külgsuunas ning suurepärase juhitavuse. MAGLIFT-i massiivne konstruktsioon on ka suure kandevõimega, pakkudes samal ajal operaatorile muljetavaldavat mugavust. Rehv on ka väga vastupidav lõigetele ja laastude suhtes, mille tulemuseks on pikem rehvi kasutusiga (ja seega väiksemad kasutuskulud!) 

  • SNOW GRIP: Töötate külmematel aladel? S-no-w probleem! Meie SNOW GRIP rehv on spetsiaalselt madalat temperatuuri trotsivatele kahveltõstukitele loodud ning sellel on ainulaadne turvisekujundus, millel on arvukad "haarduvad" servad, mis haarduvad värske või tihendatud lume külge nii, nagu ei oleks homset päeva. Ütle tere tulemustele erakordse kurvi- ja pidurdustõhususe kohta jäisel ja lumisel pinnal, mis paneb sinu kahveltõstuki tundma, nagu tantsiks ta jääl.


Aga see pole veel kõik. SNOW GRIPi kahekordse helmekonstruktsiooni, tugeva mantli ja tugevdatud külgseinte koosmõju tagab suurema kandevõime, suurepärase stabiilsuse ja juhitavuse tõstesõidul, rääkimata pika elueaga rehvist. SNOW GRIPiga on teie kahveltõstuk kõige lahedam asi külmal ja libedal pinnasel!


Lisateabe saamiseks külastage meie 
veebisait või võtke meiega ühendust spetsialistide nõuannete ja soovituste saamiseks.

Pildigalerii