Milline OTR-rehvide turvisemuster on teie sõidukile parim?

OTR - ehk maastikurehvid on termin, millega kirjeldatakse kõige raskemate tingimustega valdkondades, näiteks ehitus- ja kaevandustööstuses kasutatavaid rehve. Olenevalt keskkonnast võivad spetsiaalsed OTR-rehvid pakkuda mitmesuguseid funktsioone, sealhulgas paremat veojõudu, vastupidavust ja kulumiskindlust.

Kindlaks kasutusotstarbeks õige OTR-rehvi valimine mõjutab seda, kuidas teie sõiduk käitub erinevates tingimustes ning lõppkokkuvõttes mõjutab teie võimet käsilolevat tööd tõhusalt teha.

Õige rehvi valimisel tuleb arvesse võtta mitmeid tegureid, sealhulgas maastikku, millel te töötate, kasutatava sõiduki tüüpi ja tööd, mida te teete. Õigete OTR-rehvide leidmine tagab, et saate tööd teha ka kõige keerulisemates tingimustes.

Selles postituses jagame nõuandeid ja näpunäiteid, kuidas valida oma sõidukile õige OTR-rehv.

Erinevatele sõidukitele mõeldud liigituste mõistmine

Esimene samm oma sõidukile õige turvisemustri valimisel on tutvuda rehvi- ja veljeliidu (Tire and Rim Association ehk TRA) erinevatele sõidukitele mõeldud OTR-rehvide klassifikatsiooniga.

TRA kood algab alati tähega, mis määrab rehvi kasutustüübi. Näiteks kood, mis algab E-ga, tähistab materjali transporti (Earth Mover), L tähistab laadimist (Loading). On oluline, et valitud rehvid poleks mõeldud mõnele teisele sõidukile.

Järgmised numbrid viitavad turvise tüübile skaalal 2–5 (ETRTO standardites leidub ka 1 ja 7). Kui muster on sile, on koodi lõpus ka S. Lugege edasi, et saada rohkem teavet selle kohta, kuidas turvisemuster ja selle sügavus mõjutavad rehvide jõudlust.

Turvisemustri sügavus

Rehvi- ja veljeliidu (TRA) andmetel on OTR-rehvide turvisemustri sügavuse puhul kolm klassifikatsiooni: tavaline, sügav ja ülisügav. Üldjoontes on sügavam muster pigem vastupidavam, kuid see tekitab ka rohkem soojust. Näiteks meie rehvil EARTHMAX SR 53 on ülisügav muster ja lõikekindel segu, mis tagab erakordse vastupidavuse.

Erinevad turvisemustri tüübid

OTR-rehvide kasutusalad võivad olla väga erinevad ja seetõttu on olemas mitmesuguseid turvisemustreid, et tagada sõidukite tõhus töö igas keskkonnas. Erinevad turvisemustrid võivad tagada erineva veojõu, pinnalpüsivuse ja vastupidavuse sellistel pindadel nagu kivi, liiv ja muda.

OTR-sõidukile õige turvisemustri valimisel oleneb valik kasutusotstarbest, kuna erinevad mustrid on mõeldud erinevateks kasutusviisideks. Viis kõige levinumat turvisemustri tüüpi on järgmised. 

 1. Kivimuster – see muster on mõeldud kasutamiseks kivistes keskkondades ning see hoiab ära teravate kivide põhjustatud lõiked ja torked. Sellel on suur kokkupuutepind maapinnaga, mis tagab maksimaalse kulumiskindluse, sobides ideaalselt kasutamiseks näiteks karjäärides või ehituses. Kivimuster on saadaval sügava ja ülisügava mustriga.
  Tavaliselt kasutatakse järgmistel sõidukitel: kaevemasinad, teehöövlid, laadurid.

 2. Veojõu muster – see muster on kasulik ebatasasel maastikul, kus veojõu saavutamine on esmatähtis. Turvisemuster aitab tagada stabiilsust ebatasasel pinnal ja võimaldab masinatel saavutada veojõudu (nagu nimigi ütleb). Rehv EARTHMAX SR 45M on täisterasest radiaalrehv, mis tänu optimaalsele veojõule sobib ideaalselt pikkade vedude tegemiseks.
  Tavaliselt kasutatakse järgmistel sõidukitel: teehöövlid, laadurid, buldooserid ja kaevemasinad.

 3. Klotsmuster – klotsmustriga OTR-rehvid sobivad ideaalselt transpordis kasutamiseks. See muster võimaldab väiksemat ja ühtlast kulumist ning tagab stabiilsuse, mugavuse ja kaitse löökide eest. See on mõeldud kasutamiseks kõval ja kivisel pinnal, nagu kruus ja kivi. Meie rehvil E SR 41 on spetsiaalne klotsmuster, mis tagab suurepärase torkekindluse ja pikema kasutusaja.
  Tavaliselt kasutatakse järgmistel sõidukitel: laadurid, dumperid.

 4. Soonemuster – soonemustriga rehvid on mõeldud stabiilsuse tagamiseks lahtisel pinnasel ja liivasel maastikul. Rehv Desert King on spetsiaalselt välja töötatud lahtise pinnase ja liivase maastiku jaoks. Optimeeritud sooneline turvisemuster tagab pinnalpüsivuse ja stabiilsuse ning on spetsiaalselt välja töötatud madala rõhuga kasutamiseks.
  Tavaliselt kasutatakse järgmistel sõidukitel: traktorid, haagised ja kõrbebagid.

 5. Sile muster – siledal turvisemustril puuduvad sooned, nii et see sobib ideaalselt pindadele, kus pole vaja nii palju veojõudu, ning seda kasutatakse tavaliselt laadurite ja buldooserite puhul sellistes keskkondades nagu allmaakaevandused, ringlussevõtu- ja terasetehased. Seda mustrit kasutatakse paikades, kus on vaja suurt löögi- ja torkekindlust. Küljel on mõned sooned, mida kasutatakse kulumise mõõtmiseks. EARTHMAX SR 55 on spetsiaalselt välja töötatud laaduritele, buldooseritele ja veoautodele, mis töötavad kõige raskemates kaevandamistingimustes.
  Tavaliselt kasutatakse järgmistel sõidukitel: allmaakaevanduse sõidukid, tihendusmasinad, laadurid ja buldooserid.

Õigete rehvide valimine

Õiged OTR-rehvid võimaldavad teie sõidukitel liikuda kõige nõudlikumates keskkondades. Kui olete end kurssi viinud oma sõidukile sobiva turvisemustriga, on siiski oluline valida rehv, mis tagab maksimaalse jõudluse.

Kaevandus- ja ehitussektor on ühed maailma kõige raskemate tingimustega valdkonnad, seega on oluline, et teie OTR-rehvid tuleksid tööga toime. Meie OTR-rehvide tootevalik pakub erinevaid jõudlusomadusi, mis sobivad teie vajadustega ja paljudesse erinevatesse keskkondadesse.Pildigalerii