Rehvid minilaaduritele

 

Kohapeal pööravaid ratastel minilaadureid nimetatakse ka bobcat-tideks. Need on ökonoomsed, mitmeotstarbelised ja kompaktsed töömasinad. Aktiivne rataste töö tagab minilaaduritele erakordse manööverdusvõime ka kitsastes oludes.

Kompaktlaadurid töötavad probleemideta mis tahes kliimas. Bobcat laadurite unikaalsus seisneb võimaluses paigaldada neile 100 tüüpi erinevaid lisaseadmeid, mis muuhulgas teevad neist betoonipumba, niiduki, buldooseri, vibro-teerulli, greideri jne.

Bobcat tüüpi minilaadurid töötavad ka siseruumides ja maa all. Bobcat laadurite (minilaadurite) rehvid peavad taluma väga raskeid tingimusi: pehmed pinnased, kivised pinnad, asfalt, betoonkate. Minilaaduri võime end kohapeal ringi keerata koormab tugevasti selle rehvide karkassi. Võimsa mootori tõttu võivad rattad ka kohapeal pöörlema hakata. Niisiis peab kvaliteetsel bobcat-i rehvil olema suurepärane kandevõime, elastsus, tugevus, haakumine pinnasega ning võime pidada vastu sisselõigetele ja torgetele.

Väikekallurite rehvid

Väikekallureid kasutatakse väiksemate pinnase ja liiva koguste lühikese maa taha teisaldamiseks. Väikekallurid on kasutusel teedeehituses, mullatöödel, maaparanduses ja tunneliehituses. Väikekalluritel on laiade rehvidega rattad.