Uudis! Kombineeritavad veljekomplektid traktoritele.

19.08.2015

Üks velg – 16 võimalikku rattavahet

Firma STARCO esitleb uut täiustatud rattakomplektide süsteemi vaovahedes töötamiseks.

Kombineeritavad veljekomplektid traktoritele

Kombineeritav veljekomplekt koosneb kolmest osast: veljevõrust, profiilveljest ja flantsist traktori teljele paigaldamiseks. Seejuures saab taolise velje kokku panna 16 erineva väljaulatumisega, saades traktorile 16 erinevat rattavahet. See katab täielikult kõik vaovahedes töötamise vajadused.

Kombineeritavad veljekomplektid traktoritele

Traktorite velgi (edaspidi lihtsalt rattaid) toodetakse peamiselt kahte tüüpi:

  1. fikseeritud täiskeevisveljed,
  2. poltidega veljekomplektid. 

Esimest tüüpi kasutatakse peamiselt üheotstarbelistel traktoritel, millel on fikseeritud rattavahe. 

Teine tüüp võimaldab rattavahet muuta, olenevalt sellest, millist tööd tehakse ja milliseid tööseadmeid kasutatakse (tavaliselt saab koostada neli erinevat rattavahet). See on kõige nõutum veljetüüp künnikultuuride kasvatuses, kus on vaja täpselt vaovahedega kohanduda, et mitte taimi kahjustada.

Reeglina pannakse traktoritele tootmiskonveieril standardsed laiad rattad. Et traktoriga saaks künnipõllul täisväärtuslikku tööd teha, tuleb selle rattad kitsamate vastu vahetada. Seejuures on väga oluline, et traktori rattavahet muutes säiliks selle telgede dünaamika ja detailide ühendusmõõtmete sobivus. Niipalju kui kasvatatakse erinevaid põllukultuure, on vaja ka erinevaid rattavahesid.

Eesmärk – vähendada kulusid

Firma STARCO esitleb uut täiustatud veljekomplektide süsteemi vaovahedes töötamiseks.

Kombineeritav rattakomplekt koosneb kolmest osast: veljevõrust, profiilveljest ja flantsist traktori teljele paigaldamiseks. Seejuures saab taolise ratta kokku panna 16 erineva väljaulatumisega, saades traktorile 16 erinevat rattavahet. See katab täielikult kõik vaovahedes töötamise vajadused. 

Samuti on seda tüüpi rataste eeliseks võimalus rattavahet põllul või töökojas ise muuta. Nüüd ei ole kartulipõllult peedipõllule minnes enam vaja traktorit ega selle rattaid vahetada, vaid kõik käib vaevata – see on tõeline kokkuhoid.

Kombineeritavad veljekomplektid on end Lääne-Euroopa põldudel väga heast küljest näidanud.

Näited erinevatest rattavahedest

Kombineeritavad veljekomplektid traktoritele

STARCO kombineeritavate veljekomplektide peamised erinevused olemasolevatest konkurentide ratastest:

Kombineeritavad veljekomplektid traktoritele

  • veljevõru ja profiilvelje absoluutse joondumise tagamiseks kasutatakse nende kokkupanekul neljakandilise kraega polte, mis kindlustavad ideaalse tsentreerimise;
  • rattavelg on profileeritud, nii et koormus jaotub ühtlaselt kogu rattale. Tänu sellele ei teki iseloomulikke kohalikke pingeid ega neist tulenevaid metallipragusid velje ja rummu kinnituskohas. Paksem äärik võtab peamised teljesuunalised koormused enda peale;
  • seda tüüpi rattad on universaalsed mitte ainult ühe traktori mitmeotstarbelise kasutamise poolest – flantsi vahetades saab neid ka sama majapidamise teistel traktoritel kasutada.

Loendisse naasmiseks