Põllumajandus 4.0? BKT vastab tootesarja flotation katsumustele

28.09.2021

Tänu oma ujuvusomadustele vähendavad selle tootesarja rehvid põllumajandustehnika keskkonnamõju pinnasele, vältides nii põllukultuuride kahjustamist. Eesmärgid: jätkusuutlikkus ja tõhusus

Seregno (Itaalia), 14. september 2021 – Digiteerimine, tehnoloogia ja jätkusuutlikkus või teisisõnu põllumajandus 4.0. Räägime suundumusest, millel on põllumajandussektorile kõige laiaulatuslikum mõju. See pole üksnes suundumus, vaid ühtlasi ka ainus tee tulevikku.

Mis on eesmärk? Muuta põllutööde iseloomu kardinaalselt, kasutades täiustatud tehnoloogilisi lahendusi tõhususe, jätkusuutlikkuse ja tootmiskvaliteedi suurendamiseks.

Põllumajanduse uue ajastu üks alustalasid on põlluandmete automaatne kogumine, integratsioon ja analüüs. See on võimalik tänu tehnoloogilistele erilahendustele, mis teevad põllumajandustootjatele väärtusliku teabe kättesaadavaks, toetades neid otsustamisel ja suhetes teistega tarneahelas.

Tänu digitaalsete tehnoloogiliste lahenduste arengule on tänapäeval võimalik koguda andmeid, mis on seotud keskkonna, kliima ja mullastikuga seotud teguritega. Kõik see võimaldab põllumajandustootjatel harida maad sihipäraselt, muutes tööprotsessid tõhusamaks ja järgides ettenähtud tähtaegu.

Viimaste aastate täppispõllumajandus koos digiteerimisest tuleneva potentsiaaliga näitab meile seega uut põllutööde käsitlusviisi, kus jätkusuutlikkus saab kõigi toimingute keskseks elemendiks.

Selle revolutsiooni tulipunktis on ka põllumajandusmasinad ja -seadmed, sealhulgas rehvid. BKT tootesari Flotation vastab põllumajandus 4.0 dikteeritud vajadustele ning uutele katsumustele tootmises ja jätkusuutlikkuses.

See on kõrgtehnoloogiline rehvisari, mille eesmärk on vähendada pinnase tihendamist, mis on tingitud rehvide kaudu edasikanduvast koormusest. Tänu nende toodete ujuvusomadustele väheneb mulla tihendamine – selgitab BKT tootejuht Denis Piccolomis tähendab, et selle struktuuri muudetakse vähem. See tagab toitainete parema vahetuse mullas, parema õhuvahetuse ja vee äravoolu. Kõik see toob kaasa suurema tootlikkuse.

„Nende rehvide teine oluline omadus on nende mitmekülgsus, mis võimaldab kasutajatel läbida sujuvalt pikki vahemaid erinevatel maastikel, hõlbustades seeläbi nende tööd.“

Tänu oma turvisemustrile ja suurepärasele veojõule suurendavad rehvid BKT Flotation märkimisväärselt kütusesäästu, parandades seeläbi kulutõhusust.

Eelkõige paistavad silma järgmised tooted.

V-FLEXA põllumajandushaagistele mõeldud rehvide puhul on kasutatud tehnoloogiat VF (eriti suur elastsus), tänu millele on võimalik transportida raskeid koormaid standardrehvidega võrreldes 30% madalama rehvirõhu juures.

Seda viimase põlvkonna toodet iseloomustab ka terasvöödega täiendatud turvis, mis muudab karkassi vastupidavamaks, vältides nii rebendite ja torkevigastuste teket. Praegu on see saadaval mõõdus VF 600/55 R 26.5, millele on lisandunud vastselt turule jõudnud mõõdud VF 600/65 R 26.5, VF 650/55 R 26.5 ja VF 560/60 R 22.5.

FL 633 PERFORMA on lahendus, mis on mõeldud põllumajandusveokitele ja mille eesmärk on parandada jõudlust. Äärmuslik vastupidavus, kestvus ja kandevõime muudavad selle rehvi üheks tootesarja Flotation lipulaevaks, mis sobib ideaalselt mitmesugusteks põllutöödeks ja isegi maanteedel liikumiseks kiirusega kuni 100 km/h. See on saadaval mõõdus 600/50 R 22.5.

Sarja muudele lahendustele lisaks on RIDEMAX FL 699 tugevdatud rantidega, mis tagab parema stabiilsuse isegi suurel kiirusel ning sobib eriti hästi haagiste ja mahutite transportimiseks maanteel. See All Steel-radiaalrehv garanteerib ka erakordselt mugavad sõiduomadused, olles mõeldud 90% maanteekasutuseks, kuid pakub samal ajal ka suurepärast põllul liikumise võimekust. Saadaval mõõdus 24 R 20.5 ja uues mõõdus 525/65 R 20.5.

Tootesarjas BKT Flotation on hulga erinevaid rehve, näiteks FL 630 SUPER, FL 630 ULTRA, FL 635, FL 637, FL 639, RIDEMAX FL 690 ja RIDEMAX FL 693 M, igaühel neist on erifunktsioonid, mis on loodud kasutajate erinevate rakenduste ja vajaduste tarvis.

BKT tootesarja Flotation mudelite ja suuruste valik üha laieneb ning on uuendusliku disainiga, pöörates üha suuremat tähelepanu keskkonnasäästlikkusele. Seetõttu oleme uurinud kõiki võimalikke lahendusi, mis hõlmavad mullastiku säästlikku kasutamist – põllumajanduse puhul tarbimise/CO2 vähendamise kaudu. Selle käsitlusviisiga kaasneb pidev kliendikesksus, mida lõppkasutajad endastmõistetavalt hindavad.


Lisateavet BKT kohta

Balkrishna Industries Ltd. (BKT) on Indias asuv tootmisettevõte. BKT grupp toodab ulatuslikus ja tänapäevases valikus maastikusõidurehve, mis on mõeldud spetsiaalselt põllumajanduses, tööstuses, mullatöödel, kaevandustes, ATV-del ja aiatööstuses kasutatavatele sõidukitele. BKT uuenduslikud lahendused on loodud vastama kõige rangemate nõuetega kasutusvaldkondade vajadustele ja hõlmavad üle 2700 erineva toote, mida müüakse üle 160 riigis üle maailma. Minge veebisaidile www.bkt-tires.com.

Pildigalerii