VF: tehnoloogia, mis hoiab mulla tervist

06.04.2021

Ettevõte BKT viib uuendusliku tehnoloogia uuele tasemele, luues usaldusväärse kaitse mullapinnase tihendamise vastu.

Seregno, Itaalia, 29. märts 2021. Põllumajandus areneb kiiresti ja järjepidevalt. Praegused suundumused on välja töötatud kahest peamisest tegurist: tootlikkuse kasv ja parem efektiivsus.

Põllumajanduse mehhaniseerimise mõttes tähendab see üha võimsamate ja raskemate masinate väljatöötamist, mis suudavad taluda suuri koormusi.

Ühelt poolt muudavad sellised seadmed põllutöö produktiivsemaks ja kiiremaks, ent teisalt põhjustab raskekaalulisem tehnika senisest intensiivsema töötamisega maapinnale ja põllukultuuridele suurt kahju. Hiljutiste hinnangute kohaselt on viimase kümne aasta jooksul selle probleemi tõttu saagikus üle 20 protsendi vähenenud.

Seetõttu on pinnasele mõjuva erisurve vähendamine selle terviklikkuse ja iseloomulike omaduste säilitamise seisukohalt äärmiselt tähtis saagikuse suurendamiseks hektari kohta.

Sobivate rehvide valikuga on pinnasele mõjuvat erisurvet võimalik märgatavalt vähendada. Ent kuidas? Tänu tehnoloogiale VF, mis on välja töötatud tänapäevase põllumajandustehnika vajaduste kohaselt.

BKT AGRIMAX V-FLECTO

Kuid mis peitub selle taga? Lühend VF tähendab lahtiseletatult suurt elastsust (ingl k Very High Flexion, VF). See standard on välja töötatud ühenduste ETRTO (European Technical Association of Tires and Rims) ja TRA (Association of Tires and Rims) poolt IF-tehnoloogia (ingl k Improved Flexion) alusel.

VF-rehvid taluvad võrreldes standardrehvidega sama rehvirõhu juures 40% suuremat koormust. Teisisõnu on sama teljekoormusega võimalik liikuda madalama rehvirõhuga kui standardrehve kasutades.

See omadus annab VF-tehnoloogiale suure eelise pinnase tihendamise vastases võitluses. Tihenduse aste oleneb rehvirõhust, mis on määratud mitte ainult koormuse, vaid ka kokkupuutepinna ristlõike suurusega.

Surve aluspinnasele on võrdelises seoses rehvi kokkupuutepinna ristlõikele jaotuva koormusega. Pinnasele avaldatava surve vähendamiseks on kaks võimalust: kas vähendada koormust, mis ei ole tegelikkuses alati võimalik, või suurendada maapinnaga kokkupuutuva ala suurust, mis tundub olevat parim valik.

VF-tehnoloogial põhinev lahendus aitab vähendada rehvirõhku, suurendades maapinnaga kokkupuutuva ala suurust ja vähendades tihendusastet, tagades samal ajal endise koormustaluvuse.

Järgnev on praktiline näide. 6500 kg suurune teljekoormus standardrehvi 710/70 R 42 puhul eeldab rehvirõhu väärtust 2,4 baari. Sama teljekoormus tehnoloogia VF kohaldamisel samades tingimustes eeldab vaid 1,2 baari suurust rehvirõhku.

Lõpuks veidi ka velgedest. Tuleb arvestada, et VF-rehvide puhul on vajalik kasutada spetsiaalseid, laiendatud velgi. Erandiks on siin VF-rehvid tähistusega N.R.O (Narrow Rim Option, kitsale veljele), mida saab paigaldada ka standardlaiusega velgedele.

Ettevõte BKT on integreerinud selle tehnoloogia ka oma teistesse lahendustesse, et tooted vastaksid uute standardite nõuetele.

Näiteks on rehv AGRIMAX V-FLECTO, mis on välja töötatud optimeerituna uusima põlvkonna võimsatele traktoritele. Tänu tehnoloogiale VF väheneb erisurve pinnasele, samas võimaldab optimeeritud kontaktpinna pindala koos 10% laiendatud turviseprofiiliga hoida terviklikkust.

See on üks ettevõtte BKT edukamaid rehve, seetõttu on mudelivalikut hiljuti täiendatud ja see sisaldab nüüd 22 eri mõõtu.

AGRIMAX SPARGO on samuti tehnoloogiaga VF ja see on ette nähtud mullaharimistöödel kasutatavatele traktoritele. Sel juhul on eeliseks kahtlemata suur kandevõime rakendustes, kus vähendatud rõhku enam ei vajata.

Mitte ainuüksi traktoritele. Spetsiaalselt põllumajanduslikele haagistele on ettevõte BKT välja töötanud rehvi mudeliseeria V-FLEXA, mis kuulub tootesarja Flotation ning mis muudab töötamise tänu tehnoloogiale VF veelgi loodussäästlikumaks. Selle tootesarja lahendusi eristab nende vastupidavus ja eriti suur kokkupuuteala pindala. Nii jaotub teljekoormus optimaalselt ja hoiab ära pinna tihendamise, avaldades soodsat mõju pinnasele ja saagikusele.

Ettevõte BKT töötab pidevalt välja lahendusi, mis muudavad põllumajanduse säästvamaks ning aitavad hoida põllupinna elurikkust ja tootlikkust.

 BKT veebisait meediakajastusteks: www.bkt-tires.com/ww/en/press-room.


Ettevõttest BKT:

Balkrishna Industries Ltd. (BKT) — Indias paiknev rehvide tootmisega tegelev firma. BKT Grupp pakub laia ja pidevalt uuenevat maastikurehvivalikut, mis on spetsiaalselt välja töötatud põllumajanduse, tööstuse, kaevandus- ja mäetööstuse, samuti suurendatud läbivusega masinate ja aiandustehnika vajaduste tarvis. BKT uuenduslike lahenduste valikus, mis on välja töötatud kõige erinevamate klientide vajaduste rahuldamiseks, on üle 2700 toote, mida müüakse üle kogu maailma üle 160 riigis. Lisateavet saab veebisaidilt www.bkt‑tires.com.