Agrometsanduse ja metsanduse võimaluste kasutamine rehvidega BKT FORESTMAX ja FORESTLAND

Enamik Euroopa riike on nüüdseks tunnustanud agrometsandust kui paljulubavat põllumajandustava. Nende rakenduste täielikuks ärakasutamiseks on BKT välja töötanud kaks tõeliselt uuenduslikku ja suure jõudlusega rehvi.

Seregno (Itaalia), 23. mai 2024 – Tänapäeval on agrometsandussüsteemid üha enam levinud, aidates vähendada põllumajandus- ja metsamaa haavatavust kliimamuutuste suhtes. Samal ajal võimaldavad need talumajapidamistel suurendada oma vastupanuvõimet ning saada sellest tulenevat kasu ja võimalusi. Eesmärgiga aidata põllumajandusettevõtetel ära kasutada agrometsanduse kõiki eeliseid, on BKT kui maastikurehvide juhttootja toonud turule kaks rehvi, mis on spetsiaalselt ette nähtud vastama segakasutuse vajadustele, mille puhul on oluline kombineerida tõhusus põllumajandusmaal suurepärase jõudlusega metsamaal.

Need kaks rehvi FORESTMAX (radiaalkonstruktsiooniga) ja FORESTLAND (diagonaalkonstruktsiooniga) vastavad täpselt selliste maapiirkondade tüüpilistele vajadustele, mida iseloomustab maa-alade suur mitmekesisus, nagu näiteks agrometsandus – seega on need tingimused töö seisukohast nõudlikud ja masinate jaoks väga keerulised. Need kaks BKT toodet, mis võeti kasutusele mõned kuud tagasi, on usaldusväärne ja väga turvaline lahendus, mille tugevus seisneb mitmekülgsuses.

„Oleme otsinud lahendust, mis vastaks põllumajandusettevõtete nõudmistele, mis vahelduvad põllutööde ja raskema tegevuse vahel, milleks on näiteks metsas ja metsaaladel tehtavad tööd. Need kaks uut rehvi paistavad silma oma kohanemisvõimega muutlikul ja ebatasasel maastikul, kus leidub rohkelt oksi, puidujäätmeid, juuri, kive ja prahti, mis võivad kahjustada sobimatut varustust,“ kinnitab BKT Europe põllumajandusrehvide tootejuht Denis Piccolo. „See ei ole nii FORESTMAXI ja FORESTLANDI puhul, mis on tõepoolest kaks täiuslikku lahendust, et tulla toime nende kahe keskkonna erinevate töövajadustega.“

Nende kahe rehvi põhiomadused on tegelikult vastupidavus ning erakordne lõike- ja laastukindlus isegi kõige raskemates töötingimustes. FORESTMAXIL on spetsiaalselt välja töötatud turvisematerjal ja terasvööde struktuur, mis vähendab märgatavalt läbilöögiriski metsas. Samas tagab rehv tänu oma tugevale avatud õlale suurepärase veojõu ja stabiilsuse ebatasasel maastikul. FORESTLAND on seevastu eriti tugev ja vastupidav rehv, mis tänu spetsiaalsele polüesterkarkassile ja tugevale küljele suudab toime tulla ka kõige keerulisemates tingimustes, tagades toote pika kasutusea.

Tänu turvise tugevuse ja õla konstruktsiooni kombinatsioonile on FORESTMAX suurepärane isepuhastuvate omadustega rehv, mida saab kasutada ka traktoritega tehtavatel põllumajandustöödel, näiteks mullaharimisel ja kivide purustamisel. FORESTLANDI avatud õla konstruktsioon tagab seevastu suurepärase haardumise pehmel pinnasel, samas kui jäigad tugevdatud turvisepinnad tagavad hea haardumise mis tahes maastikul koos suure isepuhastusvõimega.

Stabiilsus on veel üks nende kahe toote ühine omadus, mis on hädavajalik metsanduse karmides töötingimustes täiesti ohutult töötamiseks.

FORESTMAXI ja FORESTLANDI abil jätkab BKT oma kohustust tuua turule üha suurema jõudlusega rehve, mis on spetsiaalselt loodud selleks, et aidata kiirendada kasumlike süsteemide arengut ja ettevõtete kvaliteedile orienteeritud tootlikkust.